Ціни на бензин. Звідки такі цифри?


Кожен день йдучи з роботи оминаю автозаправну станцію, на великому табло виводяться ціни на всі види палива, як і на всіх звичайних АЗС. Як формуються ціни у нас на пальне напевно нікому не відомо.

Коли на ринку ціна на барель нафти падає у нас ціна на бензин залишається на місці, пояснюють це тим, що є запаси палива, які закуплені по старим високим цінам. А як тільки ціна на барель росте, то ціни у нас напевно ростуть швидше ніж та ціна на нафту, і пояснюють це тим, що ціни на світовому ринку поповзли вверх. Невже запасів куплених по старим цінам немає? Нафтовий бізнес по-українськи. Поглядаючи на цінники наших сусідів, наприклад, на сайті benzin.ru, дивуюсь кожен день.

Для тих кому лінька шукати курс валют:
— 1$ приблизно 30 російських рублів,
— 1$ приблизно 8 гривень

Отже, сьогодні на ціннику літр 95го вартує 10 гривень 20 копійок. Не озброєним оком видно, що наш літр вже більше доллара. По ціннику tavtot.ru 95ий коштує 22 рубля 70 копійок.

Давайте порахуємо скільки повинен коштувати літр бензину по російським міркам.
8 грн — 30 руб
Х грн — 22.70 руб

Отже, Х = 6 грн 05 коп. За що ми переплачуємо 4 грн на кожному літрі? У нас стали кращі дороги? Ні. Виросла якість пального? Ні. Стало краще жити? Теж ні! За що???

Раптом російському гостеві на нашому сайті захочеться дізнатись скільки коштував би літр 95го за нашими цінами.
8 грн — 30 руб
10.20 грн — Х
, звідси Х = 38 рублів 25 копійок. Як вам?

  • 0
  • 18 марта 2012, 23:42
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарeєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.