Національний патріотизм


Патріотизм є любов'ю та/або відданістю до якоїсь країни. Слово прийшло з грецької ??????, що означає батьківщина. Одначе, патріотизм у різні часи мав різне значення, яке дуже залежало від контексту, географічного, та філософського. Отаке визначення дає вікіпедія.

А що для кожного з нас означає слово патріотизм?

Думки різняться… Чомусь одні вважають себе більш свідомими громадянами, ніж інші, починаються суперечки і дискусії. А все закінчується взаємними образами. Варто лише почитати політичні форуми, чи коментарі до статей. І знаєте, які теми найбільш активно обговорюються??? Правильно!!! Політика іс намбер ван!!! Невже українці такі політично активні? Можливо… Не берусь судити. Та чи свідчить це про високий патріотизм наших громадян? Занадто багато питань.

Зараз дуже активно обговорюються питання визнання Степана Бандери. Тепер він офіційно герой України!!! Проте, як показують соціологічні дослідження та й мої власні спостереження героєм для всіх українців він не є. А отже виникає логічний ряд, що Україна не тотожне поняття з українцями. Серед тих, хто підтримує і визнає Степана Бандера є ті, які стовідсотково вважають себе патріотами! Проте серед тих, які категорично відносяться до цієї події, засуджують і вважають принизливим визнавати Бандеру, як героя, теж є люди, що називають себе патріотами. Це ж стосується і релігії, і мови, і політичних вподобань. Багато є того, що здавалось і визначає наш патріотизм, але різниться у кожного. Справа в тому, що цей кожен вбачає свій патріотизм в іншому, але вбачає!!! Чому ж так багато українців впевнені, що саме вони є найбільшими патріотами України, і я не виняток!!! Не раз я гаряче і нестримно відстоювала свою точку зору на форумах, не раз я брала активну участь у дискусіях, щодо вибору майбутнього Президента України, признаюсь, звинувачувала в своїх думках інших, своїх, так би мовити опонентів.

Ось і виходить, що український патріотизм полягає у відстоюванні своїх поглядів, у намаганні довести свою правоту і якнайбільше нашкодити іншодумцям. Така ситуація спостерігається не лише між пересічними громадянами, але і між журналістами, політиками, можновладцями, навіть церква не стоїть осторонь.

То невже гасло українського патріотизму: "Хто не з нами, той проти нас"? Питання залишається відкритим…

Пишаймося, що ми українці, будьмо гордими величного звання – громадянин України, єднаймося, думаймо, бо ми розумна нація!!!

Автор: Тіна Вірнер

  • +1
  • 29 апреля 2010, 08:59
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарeєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.