Козацьке житло. Чи потрібні козакам меблі?


Курінь — початково будівля різних розмірів, часто тимчасова, призначена для ночівки, зимівки і т. д. В подальші часи розміри курені мали дуже різні розміри — від невеликої будівлі, складеної з гілок дерева з листям, до міцної великої хати з товстих дубових брусів на кілька сот чоловік.Кожний, прийнятий до козаків, входив до певного куреня.

Запорізька Січ ділилася на 38 куренів. Кожний курінь мав своє господарство і назву, найчастіше за назвою місцевості, з якої походили козаки цього куреня — Полтавський, Уманський, Канівський, Корсунський, Батуринський та інші.

На чолі куріня стояв курінний отаман. Отамана обирала курінна козацька рада.

Поняття мебель в приміщенні куреню, де проживали козаки, як таке було відсутнє. В деяких куренях було і вбранство: по стінах висіла зброя всяка, а на покуті стояли образи, усі розмальовані під золото. Попід стінами ставили лавки та ослончики, щоб було де сісти.

З часом замість куренів по січах почали будувати довгі хати, по 12-15 сажнів завдовжки, і хоч запорожці жили вже по хатах з самого початку XVII віку, та проте вже й ті хати почали зватися куренями, бо запорожці звикли до тієї назви.

  • 0
  • 2 февраля 2012, 10:43
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарeєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.