Факти, що iх повинен знати кожен


Єдина пустеля в Європі розташована в Україні
Пустеля, що розташована на Лівобережжі Херсонської області, офіційно визнана єдиною в Європі. Загальна площа пісків – 2100 кв. км, з них 1000 кв. км покриті найбільшими у світі штучними лісами. Барханів в напівпустелі немає – є піщані горби заввишки до 5-7 м. Між горбами є западини. Кліматичні умови складні: влітку пісок нагрівається до 75 градусів за Цельсієм.

В Україні було створено перший комп’ютер
Саме в Україні створено перший в Європі комп’ютер – МЕОМ. Зробив це Сергій Олексійович Лебедєв у 1950 році в Інституті електротехніки АН УССР.

Трембіта – найдовший духовий музичний інструмент у світі
Трембіта — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. Її довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більше ніж за 10 кілометрів.

Україна володіє понад 1/4 родючих чорноземів світу
Чорноземи займають в Україні близько 44% території (у світі близько 6%), майже всю лісостепову (за винятком західних частин) і степову смуги. В Україні поширені чорноземи різних типів, залежно від умов клімату, різниці в складі лісів і відмінної рослинності. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільший врожай усіх сільськогосподарських культур.

Найбільші досягнення в історії олімпіад
Українська гімнастка Лариса Семенівна Латиніна стала дев’ятиразовою олімпійською чемпіонкою зі спортивної гімнастики, володар найбільшої кількості олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор — 18 (9 золотих, 5 срібних, 4 бронзових).

Україна посідає 4 місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою
Населення України відноситься до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення вища за середньоєвропейський рівень. За даними перепису населення 2001 року, в Україні за 12 років кількість осіб, що отримали повну вищу освіту, збільшилася на 34,9%.

Україна перша дотягнулась до небес
Геній науки – Можайський Олександр Федорович (1825-1890), зробив та запустив першого повітряного змія, розгадав виникнення аеродинамічної сили та сконструював перший літак.

7 чудес України
Наша країна має власні «7 чудес України» та «7 чудес природи», які відображають історично значиме, архітектурно витончене, туристично-привабливе, одним словом – красиве та унікальне обличчя держави.

7 чудес України:
— Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»
— Національний дендрологічний парк «Софіївка»
— Херсонес Таврійський
— Софія Київська
— Національний заповідник-острів «Хортиця»
— Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»
— Києво-Печерська Лавра

7 чудес природи:
— Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина)
— Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина)
— Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл.)
— Мармурова печера (АР Крим)
— Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина)
— Світязь (озеро, Волинь)
— Синевир (озеро, Закарпаття)

Піднімайтесь з диванів, массажных кресел і гайда подорожувати. Особисто я був тільки в трьох місцях з переліку вище, а ще скільки цікавого на мене чекає.

В українській мові існує особливе слово для визначення почуттів – «кохання»

Кохання – це особливий термін, що існує лише в українській мові, означає «любити когось або щось особливо». За милозвучністю українська мова посідає друге місце після італійської мови. Українська мова вважається однією з найкращих для освідчень.

  • +1
  • 28 апреля 2010, 16:09
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарeєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.