В Африці встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку


У світі, за неофіційними даними, налічується близько 1100 пам’ятників Тарасу Шевченку. Таку статистику було оприлюднено 22 травня під час прес-конференції з презентації карти-схеми «Пам’ятники Тарасу Шевченку в Україні та світі» до 149-ї річниці перепоховання поета (наклад 1000).

"У нас до сих пір немає державного реєстру пам’ятників Т.Шевченку, і це після 20-ти років незалежності. Лише завдяки нашим ентузіастам, таким як директор Музею-кімнати Т.Шевченка у Львові Роман Наконечний, є цей неофіційний перелік. Найбільше пам’ятників є в Галичині – 450, закордоном – 100. Росії – 9, Казахстані – 4. Пам’ятники Кобзареві є всюди, де є українська діаспора. Наступного року буде зведено пам’ятник в ПАР (Африка), тоді Шевченко буде на всіх континентах. Немає пам’ятників Т.Шевченку в Івано-Франківській області, Жовкві, там обіцяють звести наступного року. Є цікаві пам’ятники – зокрема пам’ятник у Римі, у вигляді римського сенатора", – наголосив президент Благодійного Фонду «Україна-Русь», депутат Львівської обласної ради Ростислав Новоженець.

Він додав, що В Румунії, Канаді були випадки вандалізму щодо пам’ятників Тарасу Шевченку.

Найвище пам’ятник встановлено на висоті 4200 метрів над рівнем моря на піку Шевченка в Кабардино-Балкарії, найвищий пам’ятник – 7 метрів є в м. Ковель.

  • 0
  • 22 мая 2010, 16:41
  • admin

Коментарі (1)

RSS згорнути / розгорнути
+
0
Сьогодні 149-та річниця перепоховання праху Тараса Шевченка. Саме 22 травня минає 149 років, відколи домовину Кобзаря, згідно із заповітом, було перевезено в Україну і перепоховано на Чернечій горі поблизу Канева. Нагадаємо, після смерті його спочатку було поховано на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.
avatar

admin

  • 22 мая 2010, 16:42

Лише зарeєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.