Рейтинг
+1.13
голосів:
1
avatar

Цікавинки  

Мовний склда України по регіонах в 1989 році

Вибачаюсь за неякісний малюнок, але визначити на око можливо і в такій якості.

Червоний колір — російська мова;
Жовтий колір — українська мова.
( Читати далі )

Wishlist або що мені можна подарувати :)

Вже досить довго мрію про якісний зеркальний фотік, перечитанно купу форумів, оглядів, переглянув всі відео на ютубі про Canon EOS 60D


( Читати далі )

Фотофорум Києва

Довгі години перебування в інтернеті не проходять безслідно, накопичується така база посилань на цікаві ресурси, що в голові 100% не поміщається, а в закладках браузера просто гублюсь від їх кількості.

Тому вирішив всі цікаві посилання відправляти в тематичний розділ "Цікавинки", сподіваюсь що представлені ресурси цікаві не тільки мені.

Отже, почну з фотофоруму — величезна купа цікавих фото, фото форум Киева дуже корисно відвідати не тільки для того щоб не забути як виглядає наша столиця, а й поспілкуватись, бо в першу чергу це ж форум.

Чарівні словаЗвертання

Дорогі друзі!
Дорогий друже!
Громадянине (громадянко)!
Громадяни!
Пане (добродію)!
Панове!
Товариші!
Вельмишановний..!
Високоповажний..!
Люди добрі!
Товариство!
Юначе!
Господарю (господине)!
Шановна громадо!

( Читати далі )

Гуцульські прислів`я і приказки

Або пан, або пропав!
Або жовняр, або мундор до магазину!
Або роб, або в гроб!
А най тебе качка копне!
А богдай би це світ не знав!

( Читати далі )

Карпатія-2010

27 серпня на території Лаврівського монастиря у селі Лаврів Старосамбірсього району проходив Міжнародний регіональний фестиваль культури «Карпатія-2010».

Студенти й викладачі Львівської державної академії мистецтв, а також іконописці з України, Росії, Польщі, Казахстану за результами роботи Міжнародної школи бойківського іконопису представлять копії зразків бойківської традиційної ікони.
Школа працювала на території Лаврівського монастиря ЧСВВ з 19 по 28 серпня.

( Читати далі )

Таїнства українського весілля

В житті кожної людини є три ключові події: народження, весілля та смерть. Оскільки своє народження людина фактично не пам’ятає, а смерті ще не відає, то найважливішою і найурочистішою подією в її житті можна вважати весілля.

Весілля – свято всієї родини, села чи містечка. Для української пари наречених це було символом єднання своєї долі з долею «половинки». Навіть значення слів «наречений» і «наречена» свідчать про доленосне поєднання двох людей: наре?чені, «створені» одне для одного.

( Читати далі )

Таври й Русь: шлях до розгадки (Частина 3)Як і в хараппській культурі, культ Бика й Корови особливо виразний у трипільській культурі. В шарах цієї культури на річці Рось знайдено глиняну модель храму, прикрашену бичачими рогами. Посуд трипільці робили з вушками, схожими на роги, чотири ніжки нагадували коров'яче вим'я. На посуді зображалися й бики в запрягу. Костяна пластинка, що мала вигляд бичачої чи коров'ячої голови, містить на собі пунктирне зображення Богині-Матері, яка часто сама зображена з рогами. Роги — дуже поширений сюжет у трипільській образотворчості. Про це свідчать численні роги-букранії — наліпи на посуді, ручки ложок і черпаків у вигляді рогів. Роги зображено на спинках кріселець, де сидить Богиня-Мати. Трипільці закопували під долівками черепи з рогами биків або корів чи просто тримали їх у хаті на почесному місці. Весільний коровай теж рогатий, що засвідчують і весільні сучасні пісні, тобто теж пов'язується з биком і коровою. Саме слово коровай виявляє спорідненість із цими тваринами.

( Читати далі )