Рейтинг
+1.13
голосів:
1
avatar

Цікавинки  

Таври й Русь: шлях до розгадки (Частина 2)

Частина 1

Тож наведемо бодай деякі факти з цієї документованої історії.

VI ст. Сирійський автор Псевдо-Захарій згадує у Причорномор'ї народ рос.

Кінець VIII ст. У «Житії Стефана Сурозького» — творі невідомого автора Х ст. — згадується руський князь Бравлин; він же згадується у «Влесовій книзі». Сурож — нинішній Судак у Криму, йому у «Влесовій книзі» відведено чимало сторінок.

( Читати далі )

Таври й Русь: шлях до розгадки (Частина 1)

Назва Русь і сьогодні привертає до себе непослабну увагу, вона так і лишається найбільшою загадкою української історії — та й не тільки української. Незважааючи на численні гіпотези, число яких уже сягає двадцяти (ЕС, 120-124) і на всі намагання упродовж не одного століття, особливого успіху тут не досягнуто. З чого, очевидно, й висновок: необхідно шукати й залучати в науковий обіг нові джерела й факти, які б пролили додаткове світло на цю проблему, дозволили б знайти новий підхід до витлумачення і цієї, і багатьох інших назв, які мають принципове значення для української історії. І такі джерела є, на сьогодні, принаймні, їх три, незалежних одне від одного.

( Читати далі )

Українські юзербари запис-посилання

Набір цікавих українських юзербарів для форумів, тощо.

В Африці встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку

У світі, за неофіційними даними, налічується близько 1100 пам’ятників Тарасу Шевченку. Таку статистику було оприлюднено 22 травня під час прес-конференції з презентації карти-схеми «Пам’ятники Тарасу Шевченку в Україні та світі» до 149-ї річниці перепоховання поета (наклад 1000).

"У нас до сих пір немає державного реєстру пам’ятників Т.Шевченку, і це після 20-ти років незалежності. Лише завдяки нашим ентузіастам, таким як директор Музею-кімнати Т.Шевченка у Львові Роман Наконечний, є цей неофіційний перелік. Найбільше пам’ятників є в Галичині – 450, закордоном – 100. Росії – 9, Казахстані – 4. Пам’ятники Кобзареві є всюди, де є українська діаспора. Наступного року буде зведено пам’ятник в ПАР (Африка), тоді Шевченко буде на всіх континентах. Немає пам’ятників Т.Шевченку в Івано-Франківській області, Жовкві, там обіцяють звести наступного року. Є цікаві пам’ятники – зокрема пам’ятник у Римі, у вигляді римського сенатора", – наголосив президент Благодійного Фонду «Україна-Русь», депутат Львівської обласної ради Ростислав Новоженець.

( Читати далі )

Політичний прутенізм як прояв малоросійського комплексу меншевартості / Володимир Мартинюк

Взятися за перо мене змусила щира тривога за майбутнє дійсно української лайки, яку всі ми би хотіли бачити, а вірніше чути національною по формі і патріотичною по змісту. Одначе, не зважаючи на великі зрушення і велику кількість уболівальників цієї безперечно всенародної справи, останніми роками почали вимальовуватися певні тривожні тенденції. Маються на увазі настирливі спроби деяких сил вкоренити у побут і трудові будні українського народу слово «прутень» у якості замінника відомого великодержавно-шовіністичного слова із трьох букв.

Змушений, із всім усвідомленням почуття громадянського обов'язку, звернути увагу всіх справжніх патріотів на підступні заміри натхненників цієї провокації, на котру на жаль вже попалося багато чесних і національно-свідомих громадян.

( Читати далі )

Як помирала москвофільська Галичина, потужніша за російськомовний Крим

Сьогодні майже неймовірним видається той факт, що ще зовсім недавно Галичина за рівнем проросійських настроїв, мало чим поступалася, скажімо, сьогоднішній Донеччині. А за кількістю промосковських організацій, вона могла б навіть випередити Крим!

Одним із основних галицьких міфів є думка про масову одвічну ненависть “западенців” до “клятих москалів”. Знаєте, мабуть, цей популярний анекдот:

— Куме, навіщо ж ви негритятко всиновили, невже біленьких діточок не було?
— Та були… Але тепер я напевно знаю, що його батько не москаль...


( Читати далі )

Факти, що iх повинен знати кожен

Єдина пустеля в Європі розташована в Україні
Пустеля, що розташована на Лівобережжі Херсонської області, офіційно визнана єдиною в Європі. Загальна площа пісків – 2100 кв. км, з них 1000 кв. км покриті найбільшими у світі штучними лісами. Барханів в напівпустелі немає – є піщані горби заввишки до 5-7 м. Між горбами є западини. Кліматичні умови складні: влітку пісок нагрівається до 75 градусів за Цельсієм.

( Читати далі )

Інтерв‘ю з українцями запис-посилання

Tomato Jaws, С.К.А.Й., Павло Гудімов, Пара нормальних, Крихітка, Кіше, KAMON!!!, Gouache, Gorchitza, Дмитро Шуров, Dj Lutique, Дантес і Олійник, Борис Апрель, VJ Авдєй і VJ Аня, Антитіла, Артур і багато інших

Іван Мазепа - князь священної Римської імперії

Гетьман Іван Мазепа (1639-1709), як голова Української Козацької Держави (1687-1709), що, хоч була під протекторатом московського царя, мала широку автономію, виконував в Україні найвищу цивільну та військову владу; його прерогативи були дещо обмежені через т. зв. «Коломацькі статті».

( Читати далі )